Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Хорошева С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Хорошева С. А. 
Внесок професорів Києво-Могилянської академії у формулювання принципу збереження матерії та руху / С. А. Хорошева, Ю. О. Храмов // Наука та наукознавство. - 1999. - № 1. - С. 81-90. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Обгрунтовано думку про пріоритетний внесок Ф.Прокоповича у формулювання філософського принципу збереження матерії та руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.1 + Ю3(4УКР)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павленко Ю. В. 
Природознавство в Україні до початку XX ст. в історичному, культурному та освітньому контекстах / Ю. В. Павленко, С. П. Руда, С. А. Хорошева, Ю. О. Храмов. - К. : Вид. дім "Академперіодика", 2001. - 420 c. - (Б-ка Держ. фонду фундамент. дослідж.). - укp.

У історичному, культурному та освітньому контекстах висвітлено передісторію, процес становлення та розвитку природознавства в Україні від найдавніших часів до початку ХХ ст., зокрема, таких дисциплін, як математика, механіка, фізика, хімія, біологія. У духовному контексті Візантійсько-Східнохристиянської цивілізації розглянуто особливості формування та специфіку природознавчих знань Давньої Русі. Досліджено питання розвитку староукраїнської культури XVII - XVIII ст., а також природничих знань, зокрема фізико-математичних і хіміко-біологічних. Визначено особливості суспільно-політичного та культурно-освітнього становища в Україні в ХІХ ст. Розглянуто питання розвитку світового природознавства в ХІХ ст., а також тенденції розвитку природничих дисциплін в Україні в даний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.г/д(4УКР)5,021

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА616890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Хорошева С. А. 
125-річчя від дня народження К. К. Симінського / С. А. Хорошева // Наука та наукознавство. - 2004. - № 1. - С. 137-139. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено життєвий шлях і показано наукові досягнення видатного вченого в галузі будівельної механіки академіка АН УРСР К. К. Симінського (1879 - 1932 рр.), у 1921 - 1932 рр. директора Інституту технічної механіки АН УРСР (тепер Інститут механіки НАН України).


Індекс рубрикатора НБУВ: Н.д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хорошева С. А. 
Михайло Васильович Остроградський (1801 - 1862 рр.) / С. А. Хорошева // Наука та наукознавство. - 2001. - № 4. - С. 139-141. - укp.

З нагоди 200-річчя від дня народження М. В. Остроградського висвітлено внесок визначного українського математика і механіка в розвиток багатьох природничих наук фізико-математичного напряму, показано його зв'язки з Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: В.г(2)4д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хорошева С. А. 
Перший академічний інститут технічного профілю / С. А. Хорошева // Наука та наукознавство. - 2003. - № 4. - С. 105-114. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Висвітлено історію заснування Інституту механіки НАН України, фундаментальні принципи, закладені видатним ученим-механіком С. П. Тимошенком, ім'я якого було присвоєно інституту у 1993 р, а також історію розвитку та діяльність інституту від 1918 р. до сьогодення. Охарактеризовано структуру й основні напрямки досліджень інституту на даний час, його здобутки у розв'язанні фундаментальних і прикладних проблем механіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.е(4УКР) л2 + В2 е(4УКР) л2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хорошева С. А. 
Дослідження з історії природознавства і техніки в НАН України / С. А. Хорошева, Ю. О. Храмов // Наука та наукознавство. - 2008. - № 4. - С. 144-163. - укp.

Висвітлено становлення і розвиток досліджень з історії природознавства і техніки в НАН України з 1918 р. по теперішній час, внесок в них різних наукових закладів, громадських об'єднань та окремих учених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.г(4УКР) + Ж.г(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хорошева С. А. 
К 250-летию работы Р. Й. Бошковича "Теория натуральной философии" / С. А. Хорошева // Наука та наукознавство. - 2009. - № 3. - С. 61-65. - Библиогр.: 1 назв. - рус.

Проанализировано содержание работы Р. Й. Бошковича "Теория натуральной философии", вышедшей в свет в 1758 г., и ее место в истории науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б. д(4СЕР-6СЕР)

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Храмов Ю. О. 
О. М. Боголюбов та історія математичних наук в Україні / Ю. О. Храмов, С. А. Хорошева // Наука та наукознавство. - 2011. - № 1. - С. 53-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

До 100-річчя від дня народження відомого українського історика науки, члена-кореспондента НАН України Олексія Миколайовича Боголюбова висвітлено основні етапи його життя, наукової і педагогічної діяльності, внесок у розвиток історико-математичних досліджень в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 г д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Храмов Ю. А. 
Отделу истории науки и техники Центра исследований научно-технического потенциала и истории науки им. Г. М. Доброва НАН Украины - 50 (краткий исторический очерк) / Ю. А. Храмов, С. А. Хорошева // Наука та наукознавство. - 2013. - № 2. - С. 63-77. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Рассмотрена история становления и организационного развития отдела истории науки и техники, ныне функционирующего в составе ЦИПИН им. Г. М. Доброва НАН Украины; отмечены некоторые его научные результаты на фоне общего развития историко-научных исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)711-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Хорошева С. А. 
С. П. Парняков и его научно-техническая школа в области ракетно-космического приборостроения / С. А. Хорошева, Ю. А. Храмов // Наука та наукознавство. - 2016. - № 3. - С. 110-128. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Впервые освещена научно-техническая деятельность С. П. Парнякова как лидера возглавляемого им коллектива, раскрыты его характерные черты ученого, конструктора и человека, вклад в ракетостроение, что обусловило формирование и развитие его научно-технической школы по созданию приборов прицеливания в ракетах наземного и морского базирования и ракетах-носителях. Приведен персональный состав школы.


Індекс рубрикатора НБУВ: О6 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Литвинко А. С. 
Діяльність Г. М. Доброва як історика науки і техніки / А. С. Литвинко, О. Г. Луговський, Т. М. Виврот, С. А. Хорошева, С. О. Жабін // Наука та наукознавство. - 2019. - № 2. - С. 55-68. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розкрито науково-організаційну діяльність Г. М. Доброва в галузі історії науки і техніки, яка значною мірою сприяла становленню й інституалізації цього напряму в Україні. Показано передумови формування глибокого інтересу вченого до історії науки і техніки, що привело до його вступу до аспірантури на відповідну спеціальність після закінчення Київського політехнічного інституту. Наукову діяльність Г. М. Доброва в галузі історії науки і техніки висвітлено в таких аспектах: праці, присвячені історії технологій вугледобування, представлені його численними статтями, кандидатською дисертацією, двома монографіями та двотомним виданням, співавтором і редактором якого він був; керівництво відділом історії техніки та відділом машинних методів оброблення історико-наукової інформації Сектору історії природознавства і техніки інституту історії АН УРСР; науково-організаційна робота на ключових посадах Комісії з історії техніки, Українського відділення Радянського національного об'єднання істориків природознавства і техніки та видання "Нариси з історії природознавства і техніки"; міжнародне визнання Г. М. Доброва як члена-кореспондента Міжнародної академії історії науки в Парижі та його участь у національних і міжнародних конгресах з історії науки і техніки, де він виступав із доповідями про дослідження з історії природознавства і техніки в Українській РСР, а також про застосування кількісних методів і використання обчислювальної техніки в дослідженнях з історії науково-технічного прогресу; архівний пошук документів з історії науки і техніки та їх публікація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч213(4УКР)6-8 Добров Г.М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського